• 23 LUT 22
    Konkurs „Brown Mosten International Client Consultation Competition” – zgłoszenia do 25 lutego br.

Weź udział w międzynarodowym konkursie „Brown Mosten International Client Consultation Competition”, który jest skierowany do studentów prawa. Mogą w nim wziąć udział zwycięzcy krajowych eliminacji.

Co można zyskać biorąc udział w konkursie?
    ✅ ocenę 5,0 z przedmiotu Negocjacje jako sposób rozwiązywania sporów;
    ✅ możliwość publikacji na łamach kwartalnika Acta Iuris Stetinensis;
    ✅ możliwość publikacji na łamach kwartalnika naukowego Prawo Mediów Elektronicznych (wyd. C.H. Beck);
    ✅ nagrody rzeczowe;
    ✅ budowanie i rozwijanie umiejętności miękkich i profity z udziału w tego rodzaju wydarzeniu w przyszłości (wpis do CV, którego nikt Wam nie zabierze!).

Konkurs polega na przeprowadzeniu symulacji rozmowy z klientem. Z uwagi na jego międzynarodowy charakter odbywa się w języku angielskim. Tegoroczna edycja dotyczy praw człowieka. Kazus układany jest przez prof. D. Swensona z KUL i prawdopodobnie jego zarys będzie udostępniony przed eliminacjami krajowymi. Konkurs pomaga rozwinąć umiejętności miękkie i polega na przeprowadzeniu rozmowy z klientem i przeprowadzeniu symulacji od momentu, kiedy „puka” do drzwi do „odprowadzenia” go do drzwi.

Wyzwaniem tegorocznej edycji będzie symulacja prowadzona w sposób zdalny, co również będzie pewną atrakcją. Studenci wcielają się w rolę prawników, zaś w roli klientów występują „aktorzy”.

Gospodarzami tegorocznej edycji jest Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, a konkurs odbędzie się w dniach 25-26 marca 2022 r. on-line. W konkursie udział mogą wziąć zespoły dwuosobowe – maksymalnie po dwa zespoły z każdej uczelni.

Wszystkich chętnych Studentów zapraszam do udziału w Konkursie i do nadsyłania zgłoszeń!

Zgłoszenia proszę nadsyłać do dr Aleksandry Klich drogą e-mail: klinika.prawa@usz.edu.pl do dnia 25.02.2022 r. w tytule wpisując: Konkurs ICCC.

W przypadku otrzymania większej liczby zgłoszeń przekraczających dwa 2-osobowe zespoły, w dniu 26.02.2022 r. odbędą się eliminacje uczelniane prowadzone za pośrednictwem MS Teams. Opiekunem zespołów jest dr A. Klich, która udzieli Państwu szczegółowych informacji i będzie Państwa przygotowywała do symulacji wspólnie z zeszłorocznymi Wicemistrzami Świata – Darkiem Zagrodzkim i Michałem Rudzkim.

Organizatorami eliminacji krajowych konkursu  od kilku lat są trzy ośrodki akademickie: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Uczelnia Łazarskiego.