• 14 GRU 23
    Lekcja Street Law w Szkole Podstawowej Nr 10 im. Leonida Teligi w Szczecinie

Zespół Street Law Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w składzie: Natalia Ochnicka, Olimpia Świtalska oraz Weronika Lencewicz wraz z uczniami klasy 1B Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Leonida Teligi w Szczecinie zanurzyli się w treść Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej , zgłębiając prawa, wolności oraz obowiązki, które stanowią fundament naszej demokracji.

Praktyczny element zajęć, zachęcił uczniów do refleksji nad swoimi prawami i obowiązkami jako obywateli doprowadzając do…. bardzo uzasadnionych, z perspektywy Naszych Uczniów, wniosków de lege ferenda. Obiecaliśmy, że konstrukcja prawa do cukierka oraz prawa do zabawki będzie podlegać dalszym eksperckim analizom.
    Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Hannie Guzik oraz wychowawcy klasy Pani Urszuli Zwolankiewicz. Dziękujemy dr. Szymonowi Słotwińskiemu za koordynowanie programu!
    ____
    📣 Chcesz, abyśmy ekipa Doktora Szymona poprowadziła lekcje prawa w szkole u Twojego dziecka, wnuka, siostry, brata? ⬇️ ⬇️ ⬇️
    👉 Pisz na adres 📧 szymon.slotwinski@usz.edu.pl lub klinika.prawa@usz.edu.pl